نمایشگر دسته ای مطالبدوازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر کشور با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جمعي از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس اتاق تعاون ایران و معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برگزار و طی آن تعاونی های برتر کشور از جمله شرکت تعاونی دهیاری‌های اردکان معرفی و تقدیر شدند .

این جشنواره هر ساله در هفتة تعاون با هدف ترویج و توسعۀ فرهنگ تعاون و تقدیر از برترین‌ها توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می‌شود .

در دوازدهمین جشنواره 12 هزار و 565 شرکت تعاونی بر اساس شاخص‌های عمومی و اختصاصی در 21 گرایش مورد بررسی قرار گرفتند و یکی از گرایش‌های انتخاب تعاونی‌های برتر، گرایش تعاونی دهیاری‌ها بود. .

در این گرایش 249 تعاونی دهیاری‌ها به رقابت پرداختند و در پایان ارزیابی‌ها و انتخاب برترین‌ها، شرکت تعاونی دهیاری‌های اردکان به عنوان برترین شرکت تعاونی در گرایش دهیاری‌ها معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت .

این شرکت تعاونی در سال ۱۳۸۵ و با عضویت 24 دهیاری تأسیس و با تجمیع سرمایه‌های خُرد دهیاری‌ها زمینه‌های فعالیت اقتصادی در قالب واحدهای تولیدی از جمله کارخانه صنعتی آهک و احداث شهرک حمل و نقل در شهرستان اردکان و ایجاد فرصت‌ اشتغال برای ۴۶ نفر به ‌صورت مستقیم و ۱۵۰ نفر به ‌صورت غیر مستقیم را فراهم نمود .

شایان ذکر است این تعاونی در سال 1394 با ارایةِ طرح کارخانه صنعتی آهک به عنوان سومین طرح برتر ملی در « نخستین جشنواره طرح‌های برگزیده شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها» از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت .

همچنین این تعاونی با گردش مالی سالانه بیش از یک میلیارد تومان، نمونه بارز تحقق اقتصاد مقاومتی مبتنی بر ظرفیت درون‌زا و دانش‌بنیان بومی مناطق روستایی کشور به‌ شمار می‌رود.